Klima Montaj ve Demontaj
0212 234 00 45

5565 Kere Okundu

İstanbul Avrupa yakasındaki semtlere aynı gün Klima Sökme - Takma ve İstanbul içi yer değiştirme hizmetimiz vardır. Klimalarınızın sökme takma işlemleri esnasında klimanıza ücretsiz bakım yaparak öyle montajını yapıyoruz. Klima Montaj Demontajı uzman teknik servis elemanlarımız tarafından yapmaktadır. Klima Montaj Demontaj Servisi, Klimanız için size en mükemmel hizmeti sunmakta ve olağanca gücü ile çalışmaktadır.

Klima montaj-demontaj

Klima sökme takma servis isteğini bir ya da daha fazla klima için isteyebilirsiniz. Birden fazla Klima için Klima Montaj - Demontaj servisimizden fiyat isteyiniz. 3 (üç) ve üzeri Klima montaj ve sökümlerinde özel iskontolar yapılmaktadır. Klima montaj fiyatları ve Klima servis fiyatlarını öğrenmek için 0212 248 02 48 numaralı Klima Servisi'ni arayınız.

1- Klima montajı nereye yapılırsa klima daha randımanlı çalışır ?

Klimanızın yüksek performanslı olarak çalışabilmesi için iç ve dış ünite arasında kullanılacak olan bakır boru mesafesinin ideal ölçülerde olması gerekir. Küçük kapasitedeki klima cihazları için ( 9.000 – 12.000 – Btu/h ) bakır boru mesafesi ortalama 3 ila 3,5 metre olmalıdır. Küçük kapasiteli klimanızın verimli çalışabilmesi için bakır boru mesafesinin 5 metreyi geçmesi önerilmez. Teknik olarak 5 metrenin üzerinde montaj yapılabilmektedir, fakat sisteme ekstra gaz ücreti alınarak ilave gaz şarj edilmesi gerekmektedir. Yüksek kapasitedeki klima cihazları ( 18.000 – 24.000 Btu/h ) ideal montaj mesafesi 5 metre olmalıdır.

Klima cihazı dış ünitesi hava giriş ve çıkışının engellenmeyeceği bir yere monte edilmelidir.

Klima montajı veya demontaj işlemi oldukça tecrübe ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. İşinizi ustasına yaptırmadığınız taktirde cihazınızda gaz eksilmesi, gaz kaçağı, su akıtma gibi durumlarla karşı karşıya kalabileceğiniz gibi yanlış bağlantı gibi durumlarda klima cihazınızı çöpe atmanız gerekebilir.

2 – Klima montajı esnasında dikkat edilmesi ve uygulanması gerekenler.
 1. İç ve dış ünite rahat çalışabileceği bir yere monte edilmelidir.
 2. İç ve dış ünitelerin terazi kullanarak düzgün ve sağlam bir şekilde monte edilmesi. İç ünitenin ilk olarak duvara monte edilen sac plakasının iyi sabitlenmesi ve terazi dengesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde klimanızın iç ünitesinden ses gelebilmektedir.
 3. İç ve dış ünite arasındaki bakır boruların izalasyonunun tam olarak yapılması gereklidir.
 4. Pencere tipi klimalarda montaj için açılan yer ile cihaz kasası arasında kalan boşluğun uygun şekilde kapatılmasına dikkat edilmelidir.
 5. Elektrik beslemesi ve kumanda iletişim kablosunun bağlantılarının düzgün yapılmasına dikkat edilmelidir.
 6. Drenaj testi yapılmalı ve drenaj borusunda herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 7. İlk çalıştırmanın ardından gaz basıncı ölçülmeli ve gerekli ise klimaya gaz şarjı yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj İşlemleri Ücretlenmesine Dahil Olmayan İşlemler
 • Dış ünitelerin sabitlenmesi için, dış mekanda uygun bir zemin (balkon, teras vb.) bulunmaması durumunda dış cephede veya çatı vb. mekanlarda yapılması ihtiyaç duyulan her türlü konsol, platform vb. çelik konstrüksiyonun temini ve montajı
 • Gerekli tip ve kapasitedeki V-Otomatik sigortaların temini ve tesisi
 • İç veya dış üniteye kadar getirilmesi gereken yeterli güçteki elektrik enerjisi besleme hattı donanımının uygun kesitteki kablolar ile hazırlanması
 • Ara tesisatın geçmesi için duvarda açılan delik dışındaki, her türlü kırma, gömme ve dekoratif (sıva, boya vb.) işlem
 • Özel boyutlu kauçuk takoz kullanılması durumunda takoz bedeli
 • Müşteri tarafından arzu edildiği takdirde ara tesisat için kablo kanalı temini ve montajı
 • Dış ünitenin montajında kullanılacak özel iskele, vinç ve benzer ekipmanın kullanım-kira bedeli
 • Tesisat geçiş deliklerinin açılması esnasında, hasar görebilecek fayans, özel döşeme veya kaplama, alçıpan dekorasyon, asma tavan, ahşap kaplama veya benzerlerinin hasar (tadilat) bedelleri
 • Drenaj hattındaki gırtlaklı boru haricinde bir malzeme kullanılması istendiği takdirde doğabilecek ek maliyet
 • Belediye hudutları dışındaki montaj yol ücreti müşteriden alınacaktır
 • Önemli: İç ve dış ünite arası en az borulama mesafesi 5 metre olmalıdır. Kısa mesafeli yapılan tesisatlar, montaj hatası olarak kabul edilecek ve garanti harici olarak değerlendirilecektir
 • Söküm montaj işlemi aynı gün içerisinde yapılırsa söküm montaj fiyatları uygulanacaktır. Farklı zamanlarda yapılırsa söküm ayrı montaj ayrı faturalandırılacaktır
 • Cihaz enerji besleme hattı montaja dahil değildir
 • Montaj esnasında çıkabilecek standart montaj harici işler (karot, vinç, iskele, dekorasyon vb) müşteriye ait olup ayrıca fatura edilecektir.
 • Montaj esnasında çıkabilecek arıza, gaz şarjı, bakım montaj bedeline dahil değildir
 • Ayak (konsol) ve ara tesisat bedeli (bakır boru, sinyal kablosu, drenaj, izolasyon) montaj bedeline dahil değildir
Her marka ve model klima cihazınızın montaj, demontaj, gaz dolumu işlemleri yapılmaktadır. Klima montaj ve klima demontaj işlemleri için 0212 248 02 48 nolu telefondan bizler ile iletişime geçebilirsiniz.
Klima Montaj Hizmetleri

Klima montajı

Klima montaj

Klima demontaj

Klima sökme takma nasıl yapılır

Klima sökme

Klima söküp takma

Klima sökme takma

Klima montaj ücreti

Klima sökmek

Klima takma

Klima Montaj ve Demontaj Hizmeti Verilen Markalar

İletişim

☎ 0 212 234 00 45

☎ 0 212 234 42 34

☎ 0 212 248 02 48

☎ 0 212 231 12 31

Bizi Takip Edin

Google+ Sayfamızı Ziyaret Edin

Uyarı !

Sitemizde tanıtım amaçlı kullanılan logo ve markalar ilgili firmanın tescilli markasıdır.

asguvenservis.com adı geçen markaların ürünlerine özel servis hizmeti vermektedir.

Web Sitesi'nde yer alan her türlü içerik; opsiyon, donanım, fiyat, resim, açıklama ve haber (kısaca "BİLGİ") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı, BİLGİ'leri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihaî ve güvenilir enformasyonu, ilgili firmaların Yetkili Satıcılar'ından veya Yetkili Servisler'inden temin etmekle yükümlü olduğunu kabul eder. Web Sitesi'nde yayınlanan bilgilerin doğruluğu ya da güncelliği konusunda hiçbir garanti ya da taahhüt verilmemektedir. Kullanıcı, bu BİLGİ'lere dayanarak yapabileceği işlemler bakımından asguvenservis.com'un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.