Doğalgaz Sobası Servisi
0212 248 02 48

3730 Kere Okundu
Doğalgaz Sobası Servisi

Doğalgaz sobalarının iki farklı tipi bulunmaktadır. Bacalı sobalar ve hermetik sobalar. Bacalı sobalar muhakkak bacaya bağlanmalıdır. Baca için yapılan bağlantı kısa olmalıdır. Bu sobalar 8 m3′ten küçük hacimlere yerleştirilmemelidir. Hermetik sobalar için baca ihtiyacı bulunmamaktadır. Dış duvara monte edilen hermetik sobalar özel bacası sayesinde yanma havasını dışarıdan alıp, baca gazlarını da dışarıya verirler. Mahal kısıtlaması gerektirmeden atmosfere bakan herhangi bir duvara monte edilebilir. Dış görünüşleri dekoratif olan sobalar, üzerindeki termostat düğmesi sayesinde ayarladığınız sıcaklığa uygun olarak çalışırlar. Otomatik ateşlemelidirler. Alev söndüğünde gazi kesen otomatik emniyet sistemi mevcuttur. Termostat kontrolü sayesinde ortamı istediğiniz sıcaklıkta ısıtırlar.

Bacalı tip doğalgaz sobasının bulunduğu ortam iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Oda içerisindeki menfez kesinlikle kapatılmamalı; aksi halde ortam havasız kalabilir ve olası doğalgaz sızıntıları tehlikeli olabilir. Sobanıza en az yılda bir kez bakim yaptırmalısınız. Zaman içerisinde yanma haznesi tozla kaplandığından alev sarı renge dönüşebilir. Sobanızın termostatı 1 ile 7 ayarları arasında çalışmaktadır. Termostat bulunduğu ortam ısısını da hissettiğinden bazen 1 veya 2 de yanmayabilir. Bu bir ariza değildir.

 1. Kış sezonu girişi sobanız zor yanıyorsa
 2. Uzun zaman soba hattında kullanılmayan doğalgaz özelliğini kaybetmekte yanmakta zorlanmaktadır. Bu nedenle pilot butonuna uzun süre basmanız gerekmektedir.

 3. Sürekli sönüyorsa
  • Bacanız iyi çekmiyor olabilir. Ortama zehirli gaz vermesin diye soba kendini emniyet için kapatır.
  • Baca emniyet termostatı arizalı olabilir.
 4. Yanarken ses çıkarıyorsa
  • Pilot alevi kirlenmiştir. Brülörden çıkan gazı zamanında yakamıyorsa şiddetli yanar.
  • Cihazın modülasyon ayarı bozulmuş olabilir.
 5. Sobanızdan gaz kokusu geliyorsa
  • Cihazın gaz ile ilgili bağlantılarından sızma olabilir.
  • Yanma ve sönme esnasında çiğ gaz çıkışı olabilir.
 6. yanarken alevde uçuşma oluyorsa
 7. Hermetik sobalarda baca montajı hatalı yapıldığında alev sağa sola uçuşur. Temiz hava ile atik gaz birbirine karıştığından yanma düzgün olamaz.

 8. Sürekli camları kırılıyorsa
 9. Piyasada 2 tip soba camı vardır. Ucuz kalitede olan camlar bir süre sonra kırılmaktadır. Bunun olmaması için seramik kırılmaz cam kullanılmalıdır.

  Doğalgaz Sobası Servisi Hizmeti Verilen Markalar

İletişim

☎ 0 212 234 00 45

☎ 0 212 234 42 34

☎ 0 212 248 02 48

☎ 0 212 231 12 31

Bizi Takip Edin

Google+ Sayfamızı Ziyaret Edin

Uyarı !

Sitemizde tanıtım amaçlı kullanılan logo ve markalar ilgili firmanın tescilli markasıdır.

asguvenservis.com adı geçen markaların ürünlerine özel servis hizmeti vermektedir.

Web Sitesi'nde yer alan her türlü içerik; opsiyon, donanım, fiyat, resim, açıklama ve haber (kısaca "BİLGİ") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı, BİLGİ'leri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihaî ve güvenilir enformasyonu, ilgili firmaların Yetkili Satıcılar'ından veya Yetkili Servisler'inden temin etmekle yükümlü olduğunu kabul eder. Web Sitesi'nde yayınlanan bilgilerin doğruluğu ya da güncelliği konusunda hiçbir garanti ya da taahhüt verilmemektedir. Kullanıcı, bu BİLGİ'lere dayanarak yapabileceği işlemler bakımından asguvenservis.com'un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.