Arızalar ve Çözümleri
0212 248 0 248

3991 Kere Okundu

Günümüzde artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen elektronik cihazların ortalama ömrü 7 yıldır. Firmalar cihazlar için belirli garanti süreleri sunmaktadır. Uluslararası düzeyde bu süre 1 yıldır ve ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Bosch Almanya bulaşık makinesi, fırın, setüstü ocak, davlumbaz, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyalar için 1 yıl garanti vermektedir. Ülkemizde bazı markalarda değişiklik göstersede ortalama garanti süresi 2 yıldır.

Elektronik cihazların ömürleri ortalama 7 yıl olsada garanti süresi bitiminde genelde cihazlar hemen bozulmaktadır. 18. ve 19. yüzyıllarda sanayi devrimi ardından, talebin artması ve bununla birlikte üretici firmaların çoğalması arzdan fazla hale gelmiştir. Ayrıca gelişen ve daha karmaşık hale gelen cihazlar daha kolay arızalanır hale gelmiş, teknoloji geliştikçe cihazların tamir edilmesi değil, yenisi değiştirilmesi amaçlanmıştır.

Tüketicilerde tamiri yenisinden de pahalı hale gelen cihazları ve arızalarını daha iyi tanımaya çalışmaktadır. Hazırladığımız bu yazı bir arıza rehberi değildir. Genel arızaların neler olduğu ve sebepleri üzerinedir.

Firma olarak servisini gerçekleştirdiğimiz bir çok cihaz bulunmaktadır. Bunlar klima, kombi ve beyaz eşya şeklinde 3 gruba ayırabiliriz.

Çoğu müşteri cihazlarında gerçekleşen arızanın ne olduğunu ve nasıl çözümlenebileceğinin merak etmektedir. Bu yazımızda 3 gruba ayırdığımız cihazlarla ilgili genel arıza ve çözümlerini paylaşacağız.

Genel Klima Arızaları ve Sebepleri

Genel Klima Arızaları ve Sebepleri

Klimalarda görülen arızaları iki başlık altında toplayabiliriz. Elektriksel arızalar ve mekanik arızalar. Bunların bazıları basit arızalar olup kullanıcılar tarafından düzeltilebilir. Diğer arızalar ise ustalarca kontrol edilmelidir. Bu yazıda bahsedilen konular sadece bilgilendirme amaçlıdır. devamı...

Genel Kombi Arızaları ve Çözümleri

Genel Kombi Arızaları ve Sebepleri

Tüm elektrikli aletler de olduğu gibi kombilerde de arıza çözümleri dikkat, bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Bu gibi durumlarda müdahale etmeden önce servisimize veya kombinizin yetkili servisine danışınız devamı...

Genel Beyaz Eşya Arızaları ve Çözümleri

Genel Beyaz Eşya Arızaları ve Sebepleri

Beyaz eşya arızaları kullanıma dikkat edilerek basit bir şekilde çözülebilineceği gibi daha karışık ve ancak servisin giderebileceği arızalarda olabilir. Sorunu kendiniz halletmeden önce muhakkak ürününüzün yetkili servisine danışmakta fayda var. devamı...

İletişim

☎ 0 212 234 00 45

☎ 0 212 234 42 34

☎ 0 212 248 02 48

☎ 0 212 231 12 31

Bizi Takip Edin

Google+ Sayfamızı Ziyaret Edin

Uyarı !

Sitemizde tanıtım amaçlı kullanılan logo ve markalar ilgili firmanın tescilli markasıdır.

asguvenservis.com adı geçen markaların ürünlerine özel servis hizmeti vermektedir.

Web Sitesi'nde yer alan her türlü içerik; opsiyon, donanım, fiyat, resim, açıklama ve haber (kısaca "BİLGİ") sadece tanıtım ve bilgi verme amaçlıdır. Kullanıcı, BİLGİ'leri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihaî ve güvenilir enformasyonu, ilgili firmaların Yetkili Satıcılar'ından veya Yetkili Servisler'inden temin etmekle yükümlü olduğunu kabul eder. Web Sitesi'nde yayınlanan bilgilerin doğruluğu ya da güncelliği konusunda hiçbir garanti ya da taahhüt verilmemektedir. Kullanıcı, bu BİLGİ'lere dayanarak yapabileceği işlemler bakımından asguvenservis.com'un herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.